WN8


WN8 je zatím asi nejlepší možný způsob, jak porovnat "skill" hráče, ovšem rozhodně to není úplně ideální, už jen z toho důvodu, že WN8 nefunguje tak, jak by jste očekávali.

Jak to funguje ?
WN8 se vypočítává z následujících faktorů:
FaktorVliv
Damage60%
Killy20%
Vítězství10%
První spot tanku6%
Obrana báze4%


Problémy
Největším současným problémem pro WN8 je to, že originální autoři, tím, že si v létě 2017 udělali legraci a schválně zdvojnásobili očekávané hodnoty pro E50 a Pattona 2x respektive 3x, to znamenalo, že všem hráčům kleslo celkové WN8 třeba až o několik stovek (především to bylo znatelné u stat padderů :D), tímto originální autoři WN8 ztratili veškerou kontrolu nad WN8 a každý web si to začal dělat tak trochu po svém. Tato situace přetrvává i dnes, nicméně většina statistických webů dnes používá očekávané hodnoty generované autory XVM modu, nicméně malé odlišnosti v WN8 jsou zde stále.

WN8X


WN8X je vypočítáváno úplně shodně, jako klasické WN8, započítává však pouze z tanků tieru X, tím pádem má větší výpovědní hodnotu, než klasické WN8, které může být cíleně zvyšováno hraním nižších OP tanků. WN8X je zobrazeno u každého hráče, stejně tak jako i u klanu, rovněž můžete řadit top klany podle WN8X.

CWN8 (Combined WN8)


Mnoho TOP klanů začalo vyžadovat místo samotného WN8 takzvané combined WN8, což není nic jiného než sečtení recent + celkové wn8. Protože takové číslo samo o sobě nemá žádnou výpovědní hodnotu, vyděli jsme tuto hodnotu 2, tím pádem dostáváme průměr, který se již opět dá vyjádřit klasickou stupnicí barev WN8. Tento rating je fér hlavně vůči non-reroll hráčům, protože zohledňuje více Recent WN8 než celkové WN8, v případě, že máte recent mnohem vyšší než celkové wn8.

DWN8 (Damage based WN8)


Speciální odnož WN8 ratingu vyvinutá v naší laboratoři pro porovnání jaký vliv na celkové WN8 má damage (poškození) oproti ostatním parametrům. DWN8 se používá v sekci Top Hráči, kde je u každého tanku zobrazené WN8 a DWN8.

Proč se mé WN8 zobrazené na jednotlivých stránkách se statistikami liší ?


Pokud má daný web aktualizované očekávané hodnoty, pro každý tank, odchylka může nastat v případě, že jste hráli s nedávno přidaným tankem, pro který ještě nebyly vydány oficiální očekávané hodnoty a každý web tuto problematiku řeší jinak, jelikož autoři WN8 nijak nedefinovali, jak tento problém správně řešit, a proto si to každý web dělá po svém.

Co je to REROLL ?


Reroll je účet, který si založí nebo nechá resetovat hráč, přijde tak o celý postup a o všechny tanky krom prémiových za účelem zbavit se špatných statistik a začít nanovo. Lab-VOLE detekuje reroll účty, které o resetování účtu požádali u WG, pokud si hráč založi nový účet, nelze 100% detekovat zda je reroll, pouze odhadovat podle nějakých křivek, možná tohle v budoucnu zavedeme, ale předtím musíme vychytat vzorce tak, aby se nestalo, že někdo bude chybně označen jako reroll.

Jak zvýšit své WN8 ?


Tento dotaz byl položen snad milionkrát. Hrajte lépe.... To je samozřejmě vtip, pokud se chcete dostat do nějakého klanu a požadují od vás určitou hranici WN8 a nic jiného, pak můžete WN8 velmi rychle zvýšit hraním tanku AMX ELC bis, WN8 vám půjde rapidně nahoru, nicméně lepšího hráče to z vás neudělá, spíš naopak. Opravdovou výpovědní hodnotu má spíš WN8X, což není nic jiného než klasické WN8... no však si to přečtěte o kousek výše.

Jak se vypočítavá recent WN8 a jaké jsou problémy ?


Představte si, že máte v garáži jen jeden jediný tank dejme tomu T34. Máte na něm jednu hru s 1500 damage, očekávaná hodnota damage pro tento tank je 1263 damage řekněme že máte tedy přibližně 1800 WN8 za tuto jednu hru. Pokud odehrajete další hru s 0 damage, pak budete mít stále celkově 1500 damage, ale očekávaná hodnota bude 2526 (2*1263) a recent wn8 se vypočítá tak, že se udělá rozdíl předchozí očekávané hodnoty a celkového damage od toho co jste nahráli v poslední bitvě a aplikujete na to WN8 vzorec.
Problém nastává ve chvili kdy se mezitím změní očekávaná hodnota na daném tanku, v tu chvili začne být recent nepřesný.

A) Pokud očekávaná hodnota vzhroste, nezávisle na tom jestli jste tank hráli nebo ne, vaše WN8 se přepočítá a klesne, v tu chvili si ale začne recent 'myslet', že jste hrali v poslední době špatně a proto vám kleslo wn8 (je za tím velmi vlouhá vzorec, to mi věřte), proto ikdyž odehrajete 3000 wn8 bitvu, budete mít recent například 1200, což neodpovídá, to je jasné, nicméně musíte dohnat ztrátu, pokud vám celkové wn8 kleslo o 10, tak se recent bude zobrazovat správně, až od doby kdy zpátky získate své původní wn8 číslo hraním dalších bitev, nebo za 60 dní automaticky se to postupně opraví.
B) Pokud očekávaná hodnota klesne, pak vám wn8 vzrostě uplně zadarmo, stejně tak jako recent, odehrajete bitvu na 1000 WN8 a recent se Vám může ukázat třeba 2500.

Pokud jste programátor a zajímá vás jak tohle funguje, můžu poslat source, nicméně pokud nejste, pravděpodobně nemáte moc šancí to pochopit, snad jsem to nezasvěceným alespoň trochu vysvětlil.

Problém s nepřesným recentem má však své řešení, nicméně by to vyžadovalo do databáze ukládat 500x více hodnot. Pokud někdo máte nazbyt pár desítek tisíc měsíčně, můžete přispět na provoz databáze a recent bude přesný :DReklamaWotCharts.eu 2019 - All right reserved. Created by MultiMine.cz cloud game hosting.
This site is not affiliated with World of Tanks or Wargaming in any way. World of Tanks is a trademark of Wargaming.net © Wargaming.net. All rights reserved