Článek

Ač se to zdá být někdy směšné, stále dostávám do garáže po bitvě zprávy, že mám "armor hack" nebo "penetration hack", ikdyž nic takové ve hře samozřejmě možné není. Mnohdy to píšou většinou začátečníci, kteří nechápou, jak přesně WoT funguje.

Díky tomu, že všechny bitvy probíhají online a všechny hry probíhají výhradně na serverech WG, a nikoliv na některém počítači od hračů ve hře, (jako třeba v GTA V, nebo Call of Duty) je možné efektivně zamezit používání téměř všech nejznámějších cheatů. 

 

Speedhack:

Nic takového ve hře WoT neexituje, veškěrý pohyb je počítán na serveru, nikoliv u klienta. Klient pouze zasílá směr, kterým se chce pohybovat, ale pozici, na které se momentálně tank nachází posílá server a hračův tank se pohne až ve chvíli, kdy obdrží potvrzení od serveru, že se na danou pozici skutečně pohnul a server pohyb zaregistroval.

Armor/penetration hack:

Opět není možné, v klientu sice jsou uloženy informace o každém tanku, ale měnit jejich hodnoty nemá žádný smysl, protože opět, to jestli rána probije nebo ne, počítá server. Klientký počítač o tomto vůbec nerozhoduje.

Wallhack:

Není možný, server posílá klientovi informace pouze o tancích, které někdo z teamu hráče odhalil, informace o neodhalených tancích server vůbec nezasílá, takže není možné nijak modifikovat klienta, aby tyto tanky zobrazoval.

Teleport:

Samozřejmě nic takového není možné, někteřé hráči s horším připojením však mohou tento fenomén pozorovat v případě, že dojde k relativně dlouhé sekvenci ztracených síťových rámců, pak to může vypadat, že se tank skutečně teleportoval, nicméně jde pouze o to, že klient nedostal informace o pohybu několik vteřin a jakmile je spojení opět stabilní tak jen synchronizoval pozice tanků a to může vypadat jako teleport.

Credit/exp hack:

Samozřejmě opět není možné, kredity i zkušenosti jsou uloženy na serveru a veškere transakce opět počítá server a klient do nich nijak nemůže zasazovat.

Reload timer:

Tento hack je částečně možný, nicméně je velmi nepřesný, protože klient nemá informace o tom, jaké vybavení a jakou posádku nepřátelský tank má, může tak pouze odhadovat, kolik nepřátelskému tanku do nabití zbývá. Za tento cheat dostanete ban, protože je na seznamu banovatelných módů.

Aimbot:

Ne, opravdu to nefunguje tak, že trefíte každou ránu a dáte headshot .. ehm ammorack. Ikdyž určitá verze aimbotu je ve hře možná, rozhodně nezaručuje, že by jste najednou měli zlepšenou přesnost nebo rychlost střel, to v žádném případě není možné. Protože to kam střela dopadne opět počítá server a rychlost také. Jediné co tento cheat může dokázat, je to, že bude automaticky předměřovat na cíl (simulovat perfektní pohyb myší), ale určitě nemůže zaručit, že cíl trefíte. Za tento cheat opět dostanete ban, lze poměrně lehce detekovat profilováním pohybu myší, protože lidská ruka pohybuje myší nepravidělně, zatím co aimbot bude mít vyrovnaný a přesný pohyb, který lze detekovat.

Modifikace textur mapy:

Měnit vzhled textur objektů na mapě je zakázáno. Může to přinést výhodu v lepším výhledu na nepřátelské pozice. Tento cheat je ve hře možný, ale od vydání seznamu zakázaných modifikací je tento mód/cheat přímo v rozporu z pravidly a za jeho používání opět hrozí vašemu účtu ban.

Modifikace textur tanků:

Módy, které upravují vzhled vašeho tanku nejsou zakázány, změny však uvidíte pouze vy, ostatní hráči ne, protože se jedná pouze o změnu vašich lokálních souborů herního klienta. Nejpopulárnější v této oblasti byla alternativní textura pro změnu vzhledu tanku Sheridan nebo v době WGL módy, které změnily barvy tanků podle některého z WGL teamů.

"Padací" módy:

Tento mód je na černé listině, neboli listině zakázaných modifikací a za jeho používání opět hrozí vašemu účtu ban. Mód zobrazuje zničené objekty na mapě a může tak odhalit nepřátelský pohyb, nicméně mód nedokáže rozlišit zda byl objekt zničen v důsledku HE střely, nebo zničení nárezem tanku. Úplná eliminace tohoto módu není možná, protože server musí s klientem synchronizovat všechny změny zničitelných objektů na mapě, protože jinak by docházelo k situacím, že by jste se schovávali za zničitelným domem, který byl už dávno zničen, ale váš klient ho tam pořád zobrazoval. Řešením by bylo, aby server posílal aktualizace pouze pro viditelné objekty (ne jen ty, které vidíte z vašeho děla (sniper modu) ale i ty, které vidíte z pohledu třetí osoby), nicméně to by mnohonásobně zvedlo zátěž serverů a bylo by neustále nutné kontrolovat během pohybu, zda nevidíte nový zničitelný objekt (extrémně neefektivní), který byl již zničen v době, kdy jste ho zrovna neviděli. Pak je tu ale samozřejmě otázka dělostřelectva, během pohledu shora vidí téměř vše a je třeba synchronizovat téměr všechny zničené objekty okamžitě.

 

DoS/DDoS alias "cílené shození připojení":

Toto se nedá označit jako cheat/mod, jelikož se jedná o druh kybernetického útoku po síti na vybraný cíl (počítač, server). Vybrat veřejný server jako cíl, je velmi jednoché, protože znáte jeho IP adresu, vybrat jako cíl jiného hráče, který je třeba v nepřátelském teamu už tak jednoduché není, respektive je to nemožné pokud neznáte jeho IP adresu.

V některých hrách je možné získat IP adresy ostatních hráčů, opět se jedná o hry, které nejsou hostované na serveru, ale hostuje je vždy hráč s nejlepším připojením a výkoným počítačem (Call of Duty, GTA V), ten pak může získat informace o IP adresách všech hráčů (včetně místa, odkud jsou připojeni). Tyto informace však ve hře WoT nemůže žádný hráč získat, protože se nikdy nestane, že by bitvu WoT, hostoval hráč u sebe na PC a mohl tak odchytit a vysledovat připojení hráčů, které by tekly přes jeho PC. Bitvy vždy hostuje WG server, který neodesílá zpátky ke hráčům žádné informace ohledně IP adres ostatních hráčů.

Jediné, co je možné, tak například shodit TeamSpeak server klanu, proti kterému zrovna hrajete ofenzívu. Ano, toto je možné, pokud znáte IP daného TeamSpeak serveru. Nicméně pro provedení takového útoku nebude stačít běžná verze DoS (posílání packetů z jednoho PC v velkém množství s cílem zahltit cílový počítač/server), ale budete potřebovat DDoS (distribuovaný DoS - tedy zahlcování jednoho serveru z mnoha počítačů/botnetů). Pokud je TeamSpeak hostován v nějakém datacentru, většina datacenter zvládne DoS útoky odflitrovat, DDoS útoky už většinou filtrovat efektivně nejde, protože dojde k přehlcení sítě (směřovačů, linek, switchů).

Nicméně provedení tohoto útoku už není banovatelné, ale rovnou se dopouštíte trestního jednání, protože útok tohoto typu nepoškodí jen cílový server, ale i všechny servery kolem, pokud zahltíte nějaký větší router v datacentru a tam můžou běžet například nějaké e-shopy nebo jiné stránky, které díky vašemu útoku mohou přijít až o desítky tisíc korun, které potom budete platit vy, pokud vás Policie ČR vysleduje. A to ani nezmiňuji neoprávněný přístup k datovému nosiči v případě použití botnetu k DDoS útoku. Což jě opět trestně stíhaltené (Trestní zákoník - ČÁST DRUHÁ - HLAVA V - § 230)

 

V tuto chvíli mě nenapadají další cheaty, pokud máte otázky - discord je opět otevřen pro diskuzi.

 

Happy stat-padding & Merry Christmas,

Dakado24, Lab-Vole.cz Developer

 ReklamaWotCharts.eu 2019 - All right reserved. Created by MultiMine.cz cloud game hosting.
This site is not affiliated with World of Tanks or Wargaming in any way. World of Tanks is a trademark of Wargaming.net © Wargaming.net. All rights reserved